Hakkımızda

Ana Sayfa / Şirket / Hakkımızda

Avenof AGV Sistemleri

Kurulduğu 2003 yılından beri inovatif yatırımlarına devam eden Karaca Mekatronik, 2 bini aşkın müşterisine işletme içi taşıma konusunda kurumsal çözümler sunuyor. 

Karaca Mekatronik başladığı her yeni projede hız, zaman, düzenli hareket ve en önemlisi iş güvenliğini ön planda tutmuştur. Bu nedenle standart taşıma işlerine alternatif olarak Avenof AGV sistemlerinin temellerini 2014 yılında atmış ve 2015 yılı sonunda da ilk üretimini gerçekleştirmiştir.

Avenof AGV sistemleri, Karaca Mekatronik’in İzmir A.O.S.B.’ de bulunan fabrikasında üretilmektedir.

Avenof AGV sistemlerinin alt yapısı, geçmişi 1972’ye uzanan Kollmorgen firmasının know-how’ı ile ortaya çıkmıştır. Avenof AGV, 2014 yılı ortalarında Kollmorgen ile partnerlik anlaşmasına imza atmış ve Kollmorgen’ın Türkiye’de bulunan ilk partneri unvanına sahip olmuştur.

Kollmorgen 1972 yılından beri merkezi İsveç’te bulunan AGV üssünde çalışmaları yürütmüş ve partnerlerinin katkısıyla yaklaşık 18 bin araçlık projeye imza atmıştır. İlk AGV’sini 1972 yılında İsveç’te Volvo firması için üreten Kollmorgen, hala partnerleri aracılığıyla aynı ürüne donanım ve yazılım desteği vermekte ve işler durumda tutmaktadır.

Kollmorgen, ilk global AGV sistemi uygulamasını 1976 yılında Tetra Pak için gerçekleştirmiş ve otomatik taşıma sistemlerinin dünya çapında ses getirmesini sağlamıştır. Dünyanın ilk lazer navigasyonlu AGV sistemi yine Kollmorgen tarafından 1991 yılında lanse edilmiştir.

Avenof AGV, mekanik alt yapısında ise manuel taşıma işlerinde kendini kanıtlamış ve güvenilirliği ile tanınan Still ve Linde gibi uluslararası tedarikçiler ile çalışmaktadır.

Avenof AGV, iş güvenliğinin ne denli hassas olduğunun farkındadır bu sebeple üretilecek her AGV, EN 1525 standartlarında olacaktır. 

Tüm bu sebeplerden ötürü  biz, sizler için AGV çözüm ortağı olmaya hazırız. 


İLETİŞİME GEÇİN

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak ve size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için iletişime geçin.

İLETİŞİM