Skip to content

AGV Sistemleri

3. AGV Sistemleri

AGV Nedir?

“Yükleri emniyetli ve verimli şekilde A’dan B’ye taşımak” sloganıyla çıktığımız bu yolda, otomatik yönlendirmeli araçlar ya da otomatik güdümlü araçlar olarak isimlendrilen AGV’ler, bir kontrol merkezi tarafından kontrol edilerek bir operatöre ihtiyaç duyulmadan otomatik olarak çalışabilen, ürünlerin a noktasından b noktasına götürülmesine yarayan sürücüsüz ve yazılım kontrollü araçlardır.

Eleman ihtiyacını azaltmak, işçilik maliyetini düşürmek ve depo verimliliğini arttırmak için birçok endüstride ve birçok depo uygulamasında kullanılır.
Taşınan yük ile insan etkileşimini en aza indirgeyen AGV Sistemleri, mal ve endüstriyel kazaların getirdiği hasarı önemli ölçüde azaltır.

Ağır yüklerin tehlikesiz taşınabilmesini sağlayan, dar alanda yüksek manevra kabiliyeti, hareket eden objeleri yüksek çözünürlükte ve hızlı tanımlayabilme, üretim hatlarıyla entegrasyona sahip AGV Sistemleri’nin en önemli özelliklerindendir.

Birçok iş alanında uygulanabilen AGV sistemleri özellikle insan gücü kullanımının kritik olduğu tehlikeli veya insanın çalışamayacağı alanlarda, oldukça esnek yapıları sayesinde hemen hemen her depo işlemine kolayca uygulanabilir.

Çok esnek bir şekilde kullanılabilen, çok az yer kaplayan, enerji sarfiyatı az ve manevra kabiliyeti çok yüksek olan AGV, Endüstri 4.0’ın temel elemanlarından bir tanesidir.

Emniyetli ve verimli bir adım olan AGV Sistemleri , düşen işletme ve bakım maliyetleri sayesinde 1-2 yıl içerisinde yatırımınızın kazanç olarak geri dönmesini sağlar.

AGV Sistemleri Detaylı Bilgi İçin Tıklayın: